سایت شهدای نخبه و دانشجو

پنج شنبه, 06 آذر 1393 14:34

روز نوشت های شهید مهران بلورچی رتبه 5 کنکور

شهید مهران بلورچی در 15اردیبهشت 1345 متولد شد. پدرش حسین، پس از متارکه با مادر او، در چهار سالگی یتیم اش کرد و از دنیا رفت به این ترتیب، بار سنگین زندگی و تربیت مهران ومهتاب بر دوش مادر افتاد،مهران کلاس چهارم و پنجم ابتدایی را با هم خواند و یک سال زودتر به راهنمایی رفت. پس ازطی دوران متوسطه، درسال 1363 با رتبه ی پنجم کنکور در رشته ی الکترونیک دانشگاه صنعتی شریف قبول شد اما به دلیل حضور در جبهه هرگز نتوانست در کلاس های دانشگاه شرکت کند،وی پس از رشادت های فراوان مقابل دشمن بعثی در عملیات تکمیلی کربلای پنج در شلمچه ،به شهادت رسید. آنچه می‌خوانید قسمتی از روز نوشت‌های این شهید بزرگوار است:

 

چهارشنبه 6/10/63
1.مشارطه کامل نبود. 2.زیاد ریا بود، به حدی که خیلی خطرناک بود. خیلی ظریف و با توجیه ریا می کردم. استغفرالله ربی و اتوب الیه. 3.زیاد صحبت کردم. 4.یادمرگ کم بود.
دوشنبه 15/11/63
1.آن گونه که باید ولازم بود، عبادت حق تعالی را نکردم. 2.در نیات خود دقت لازم را نکردم. 3.از احوالات خودغافل بودم.4. تفکر کم داشتم. 5غفلت مرا گرفته بود. 6.یاد مرگ خیلی کم بود. 7.درگیری با نفس خیلی کم بود. 8.نفس در مضیفه قرار نداشت.9.نماز ظهر را آن گونه که لازم بود، به جا نیاوردم. 10.مدتی از وقتم بیهوده تلف شد. 11.آن چه که اطمینان نداشتم به زبان جاری کردم. 12.چشمانم خیلی حریص بر شهوت بودند. 13.شهوت خیلی میدان داشت. نعوذبالله تعالی من شرّها. 14.توسلات در حد لازم نبود. 15 .حضور قلب کم بود. 16.نوعی ریای مرموزدر مسجد وجودداشت که دوست دارم دیگران مرا به نیکی بشناسند ،لذا خود را خیلی متقی نشان می دهم؛ استغفرالله ربی و اتوب الیه .
17.خودنمایی داشتم و با لباس خود می خواستم خودرا خیلی زیبا و خوشتیپ و هم چنین در موردی هم عالم نشان دهم.
18[…]عُجب آور وجود داشت.
19.تقوا در حد لازم و آن گونه تقوایی که مورد نظر است وجود نداشت. 20. آن چه که می دانم عمل نکردم. 21.در موردی غیبت کردم. 22.توکل وجود نداشت. 23.اذکار در حد لزوم وجود نداشت. 24.دقت در اعمال و تامل و تدبر قبل از انجام، چندان وجود نداشت. 25.با حرکات خود ریا می کردم تا دیگران مرا متقی بدانند.26 قرآن کم خواندم.
نتیجه :
مراقبت و تقوا؛ یادمرگ باش همواره و بدان که چند صباحی به مرگت باقی نمانده.شاید امشب از دنیا بروی، پس در توبه ی حقیقی و خالصانه تعجیل کن و با یاد مرگ و ذکر و تقوا و مراقبت و کم صحبت کردن و دقت در نیات ، اعمال خود را مستعد مرگ بدان؛ ان شاءالله تعالی.

منبع:مجموعه یاداشت ها ودست نوشته های مهران(علی)بلورچی،علی اکبری،نشریازهرا

 

کلیه حقوق نزد موسسه شهدای نخبه محفوظ است
طراحی و پیاده سازی: رامندسرور