سایت شهدای نخبه و دانشجو

دوشنبه, 15 دی 1393 14:46

جای پا ویژگی

شهید عبدالحسین در سال 1348 دیده به جهان گشود. وی در سال 1366 موفق به اخذ دیپلم شد و همان سال بود که در کنکور سراسری شرکت کرد و در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شد. نوشته ی زیر یکی از دستنوشته های این شهید بزرگوار است که در کلاس سوم راهنمایی به رشته نگارش در آمده است:

باد سردی می وزید. سوزش عجیبی داشت. صدای باد در آن دشت سفید می پیچید. مثل زوزه گرگ بود. صورتم سرخ شده بود. پاهایم از فرط سرما در میان آن بیابان برهوت که برف لباس سفیدی بر تنش کرده بود،نظرم را جلب کرد. روی جای پا دقیق شدم رد یک پوتین سربازی بود. معلوم که از اینجا یک سرباز یا پاسدار گذشته است. پایم را در جای پا گذاشتم و جلو می رفتم. یکی، یکی جای پاها را می شمردم و هنوز چندتایی را نشمردم که یک سیاهی از دور به نظرم رسید. فکر کردم گرگ است اما بی حرکت بود. هرچه جلوتر می رفتم سیاهی بزرگتر می شد. شصت و نه، هفتاد،هفتاد و یک، هفتاد و دو، ناگهان جا خوردم در مقابلم یک جسد مطهر افتاده بود. جنازه یک پاسدار بود. دو باره به راه افتدام شروع کردم به شمردن تا هفتاد دو، دوباره مقابلم یک جنازه مطهر دیگر،تاب و توانی دیگر برایم نمانده بود.
هر هفتاد دو تا که می شمردم جنازه ی پاسداری روی برفها افتاده بود.دیگر تاب و توانی برایم نمانده بود، سرم گیج می رفت. خودم را به سختی کنترل کردم. هفتاد و یکمین جنازه را پشت سر گذاشتم. وقتی بالای سر هفتاد و دومین جنازه پاسدار شهید رسیدم دیدم که دستش را به ضریح امام حسین علیه السلام رسانده است و در حالی که پنجه اش را به ضریح قفل کرده بود شهید شده بود.

 


 

مشخصات شهید

  • رو تیتر: دست نوشته شهید عبدالحسین:
کلیه حقوق نزد موسسه شهدای نخبه محفوظ است
طراحی و پیاده سازی: رامندسرور